732/​1709

Poul Steffensen (f. Bjerringbro 1866, d. Aarhus 1923)

Ko, der slikker en anden ko i øjet. Sign. Poul Steffensen. 30×50.

Proveniens: Bygmester Peter Nielsens samling.

Malerier, 10. juni 2004

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

8.500 DKK