1708/155
Butler's mirror i ramme af guldbronzeret træ, udskåret med ørn med udbredte vinger, rundt konveks spejl. 19. årh. H. 88. B. 62.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Revner i træet.
Ældre malerier og møbler, 20. februar 2017
Vurdering
Hammerslag