2014/214
Asger Riber (f. 1897)
To drenge. Sign. Asger Riber 1924. Olie på malepap. 70×41.
Retoucherede ridser og nålehuller. Lille fold nedre venstre hjørne.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag