12023/154
Helge Helme (f. Roskilde 1894, d. København 1987)
Landskab med arkitektur. Sign. Olie på lærred. Lysmål 22,5×32,5. Rammemål 31,5×41,5.
Enkelte mindre retoucheringer
Kunst, antikviteter & design, 4. juni 2020
Vurdering
Hammerslag