12023/​154

Helge Helme (f. Roskilde 1894, d. København 1987)

Landskab med arkitektur. Sign. Olie på lærred. Lysmål 22,5×32,5. Rammemål 31,5×41,5.

Enkelte mindre retoucheringer

Kunst, antikviteter & design, 4. juni 2020

Vur­dering

800–1.200 DKK

Hammerslag