12118/36
Stort barokskab af valnøddetræ, rigt udskåret. 18.-19. årh. H. 212. B. 224. D. 80.
Almindelige brugs- og alderstegn. Skæringer formentlig ikke oprindelige, men snarere 19. årh.s slutning. Småskader. Senere lås i skuffe. Nøgle medfølger.
Kunst, antikviteter & design, 6. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud