Jens Thielsen Locher (f. Flensborg 1825, d. København 1869)
Skonnerten “Maren Johanne” på Københavns Rhed. Sign. J. T. Locher 1856 og betegnet “ført af Capt. J. E. Bistrup”. Olie på lærred. 53×73.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. retouchering og mindre reparationer.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
12 bud