12104/115
Axel Peder Jensen (f. Kerteminde 1885, d. Virum 1972, Dansk maler, primært landskabsmaleri)
Klitlandskab. Signeret Axel P.J 31. Olie på lærred. 81×108. Indrammet.
Kunst, antikviteter & design, 28. januar 2021
Vurdering
Hammerslag