2110/23
Two Pillar Table af mahogni. Desuden 12 spisestuestole ligeledes af mahogni. England, 20. årh.s slutning. H. 73. L. 180/310. D. 115. (15).
Proveniens: Hendes Højhed Prinsesse Elisabeth til Danmark (1935–2018).
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelige brugstegn, herunder skrammer og mærker. To tillægsplader medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
48 bud