2040/324
Et par saltkar af sterlingsølv med indsatser af blåt glas samt to peberbøsser af sterlingsølv. Walker & Hall, Birmingham. Vægt ekskl. indsatser ca. 114 gr. 20. årh. H. 5 og 5,5. (4)
Peberbøsser med mindre buler. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag