2437/293
Søren Lund (f. Horne ved Faaborg 1852, d. Frederiksberg 1933)
Parti med to heste, der spændes for en plov. Sign. Søren Lund 1886. Olie på lærred. 108×142.
Talrige krakeleringer. Retoucheringer. Revner i lærred. Mindre afskalninger. Reparationer/lapper på bagsiden.
Vurdering