2441/263
Par klokkestager af messingmalm, balusterformede stammer på hvælvede fodstykker. Barokform. 20. årh. H. 25. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder mindre ridser og mærker. Fodrand med bule.
Vurdering