2044/​94

Nicolaes Maes, efter, 19.-20. årh.

“The idle servant”. Usigneret. Olie på lærred. 92,5×64.

Behov for let overfladerensning. Retoucheringer. Afskalninger og talrige krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag