2414/​1118

Jytte Kløve (f. 1949)

“Øresund” armbånd af sølv. Vægt ca. 117 g. B. 3 cm. Indvendig diam. ca. 6,5 cm.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Fremstår med ny lås udført af Jytte Kløve og derfor ustemplet.

Smykker og Fashion, 3. april 2024

Vur­dering

5.000–6.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK
2.900 DKK
(Autobud) 2.800 DKK
2.700 DKK
2.600 DKK
2.500 DKK