2414/1118
Jytte Kløve (f. 1949)
“Øresund” armbånd af sølv. Vægt ca. 117 g. B. 3 cm. Indvendig diam. ca. 6,5 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Fremstår med ny lås udført af Jytte Kløve og derfor ustemplet.
Smykker og Fashion, 3. april 2024
Vurdering
Hammerslag