2125/9164
Kommode af gråmalet træ, udskåret rilet skuffe og tandsnit, front med fire skuffer. Louis XVI form, 19. årh. og senere. H. 81. B. 80. D. 41.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Restaureret. Nyligt bemalet.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag