Edgar Funch (f. Olsker, Bornholm 1915, d. Skagen 1995)
Svend Danelund (f. Skagen 1916, d. sst. 2001)
Poul Winther (f. Skagen 1939, d. sst. 2018)
Alex Secher (f. Esbjerg 1913, d. 1989)
Arne L. Hansen (f. København 1921, d. Espergærde 2009)
Skagenmappe, 1984. Fem litografier. Sign., nr. 59/100. 61×50. Uindrammede. (5)
Original stand.
Kunst, antikviteter & design, 27. januar 2022
33 bud