Ubekendt maler, 19. årh.
Kuperet landskab med træer og mennesker i forgrunden. Utydeligt signeret. Dateret 61. Olie på lærred. 37×50.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer. Retoucheringer.
998214 |