Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
Komposition. Sign. og dateret Til Erik fra Per 12–11-85. Tusch på papir. Lysmål 13×10. Rammemål 32,5×27,5.
Proveniens: Erik Fischer. Kunsthistoriker og tidl. overinspektør ved Den Kongelige Kobberstiksamling
Papiret gulnet i højre side. Ramme med småskrammer.
Kunst, antikviteter & design, 14. januar 2021
31 bud