12040/144
Chiffoniere af nøddetræ, indlagt med lister af sort træ, front med syv skuffer. Danmark, 19. årh. H. 114. B. 96. D. 52.
Fin stand bortset fra to hjørner der mangler lidt træ nede.
Kunst, antikviteter & design, 1. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag