12040/​144

Chiffoniere af nøddetræ, indlagt med lister af sort træ, front med syv skuffer. Danmark, 19. årh. H. 114. B. 96. D. 52.

Fin stand bortset fra to hjørner der mangler lidt træ nede.

Kunst, antikviteter & design, 1. oktober 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK
(Autobud) 700 DKK
700 DKK
(Autobud) 650 DKK
600 DKK
550 DKK
500 DKK