2015/​794

Italiensk design

Et par væglamper med base af patineret messing, konisk formet skærm af hvidlakeret metal med perforeret mønster. D. 28. (2)

Almindelig brugsslitage, herunder ridser, mærker og nogle få mindre afskalninger. Nederste kant på skærme med nogle minimale ujævnheder. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 7. april 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK