2015/794
Italiensk design
Et par væglamper med base af patineret messing, konisk formet skærm af hvidlakeret metal med perforeret mønster. D. 28. (2)
Almindelig brugsslitage, herunder ridser, mærker og nogle få mindre afskalninger. Nederste kant på skærme med nogle minimale ujævnheder. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 7. april 2020
Vurdering
Hammerslag