2006/71
Sjælden russisk ikon med fremstilling de russiske helgener. Tempera på træpanel med forsænket billedflade. 18–19. årh. 36×44.
krakeleringer. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag