2006/​71

Sjælden russisk ikon med fremstilling de russiske helgener. Tempera på træpanel med forsænket billedflade. 18–19. årh. 36×44.

krakeleringer. Restaureret.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag