2009/934
Carl Fischer (f. Vejle 1887, d. København 1962)
Portræt af liggende kvinde. Sign. Carl Fischer. Olie på lærred. 52×64.
Behov for rensning. Nogle pletter. Krakeleringer. Lærred bør strammes op.
Moderne kunst og design, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag