2125/7008
Ceremonielt scepter af udskåret patineret træ, rødt, blåt og hvidt pigment. Kuyu, D. R. Congo. H. 49 cm.
Proveniens: Ex. Kegel-Konietzko samlingen, Hamborg.
Tribal art, 27. juni 2021
Vurdering
Hammerslag