1316/190
Louis XVI kommode af mahogni, front med tre skuffer, prydet med beslag af bronze, forgyldte blomster og bladguirlander. Plade af rødbroget marmor. 18. årh. H. 85. B. 65. D. 44.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger ikke. Senere plade.
Ældre malerier og møbler, 15. april 2013
Vurdering
Hammerslag
20 bud