2433/​911

Dansk møbeldesign

Par overpolstrede lænestole betrukket med brunligt velour, ben af bejdset bøg. 1940–50'erne. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker på ben. Lettere slitage på betræk.

Moderne kunst og design, 13. august 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag