2416/796
Dansk møbeldesign
Skænk af fyr, front med fire skuffer med synlige tapsamlinger, herunder fire låger. 1970–80'erne. H. 95. L. 190. D. 45.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag