2440/​5

Lille dansk renæssancekiste af egetræ, med rigt udskåret front. Delvis, 17. årh. H. 67. B. 99. D. 55.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Senere låg og bund. Nøgle medfølger ikke.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

842199 3.200 DKK
870232 3.000 DKK