2440/5
Lille dansk renæssancekiste af egetræ, med rigt udskåret front. Delvis, 17. årh. H. 67. B. 99. D. 55.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Senere låg og bund. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. september 2024
Vurdering
Hammerslag