2427/605
Dansk møbeldesign
Tre Art Deco lænestole med stel af eg, løse hynder i sæde og ryg betrukket med rødt uld. 1930'erne. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nye hynder med springindlæg og uld fra Kvadrat.
Fra
i
Vurdering
950466 | ||
951293 |