2427/​605

Dansk møbeldesign

Tre Art Deco lænestole med stel af eg, løse hynder i sæde og ryg betrukket med rødt uld. 1930'erne. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nye hynder med springindlæg og uld fra Kvadrat.

Fra i Aarhus
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

950466 4.200 DKK
951293 4.000 DKK