2427/608
Dansk snedkermester
Tre-personers Art Decó sofa med stel af mahogni, bagside betrukket med sømbeslået skai, sæde og ryg betrukket med lyst uld. 1930'erne. L. 245.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Uld med slitage og enkelte pletter. Huller i sædepolstring.
Fra
i
Vurdering