2049/386
Obelisk af porcelæn, dekoreret i farver og guld, modelleret med putti og pousserede blomsterranker. Royal Copenhagen. Juliane Marie mærke. H. 35.
Urne på toppen mangler. Større afslag på den ene blomsterranke og den anden restaureret. Afslag på hjørne. Løs del inde i obelisken. 2. sortering. Let slitage på guld.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud