1724/8635
Russisk påskeæg af koboltblåt glas, slebet og dekoreret i guld med Skt. Petersborgs byvåben, prosekt og ornamentik. 20. årh. H. 11.
Let slitage på guld.
Russisk tema, 12. juni 2017
Vurdering
Hammerslag