1724/​8635

Russisk påskeæg af koboltblåt glas, slebet og dekoreret i guld med Skt. Petersborgs byvåben, prosekt og ornamentik. 20. årh. H. 11.

Let slitage på guld.

Russisk tema, 12. juni 2017

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK