2418/514
Olaf Rude (f. Rakvere, Estland 1886, d. Frederiksberg 1957)
Bornholmsk landskab. 1936. Sign. Olaf Rude. Olie på lærred. 97×130.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Maleriet sidder løst i rammen.
Fra
i
Vurdering