12014/48
Louis Poulsen
Standerlampe med stel af sortlakeret metal monteret med hjul. Skærm af hvidlakeret metal. Type: 28730. Justérbar i højden. Udført og mærket hos Louis Poulsen. H. 131.
Brugsslitage. Ridser, trykmærker samt mærker.
Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020
Vurdering
Hammerslag