2149/8545
Russisk ikon forestillende Gudsmoder med Jesusbarnet samt helgener. Tempera på træ. 18.-19. årh. 22×17,5.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Ridser og mærker. Afslag på kanter.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud