872/1176
Anna-Greta Sjöqvist (f. 1908, d. Skåne 1993)
Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik med geometrisk mønster i blå, brune og grå nuancer. Udført anden halvdel af 20. årh. Sign. AGS. L. 245. B. 169.
Møbler, belysning og tæpper, 8. juni 2017
Vurdering
Hammerslag