12116/​141

En profileret ramme med perlestav og fransk forgyldning. 20. årh. Udskåret træ, gesso og bladguld på bolus. Lysmål 29,3×44,5. Rammemål 39×55.

Minimale brugsspor. I særdeles god stand.

Kunst, antikviteter & design, 22. april 2021

Vur­dering

800–1.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
950 DKK
400 DKK