2421/829
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Rund vase af lertøj med horndekoreret rødbrun og mørkebrun glasur på mørkeblå base. Sign. HAK, stemplet Danmark. Udført hos Kähler. H. 17. Diam. 12.
Enkelte små glasurafskalninger.
Moderne kunst og design, 21. maj 2024
Vurdering
Hammerslag