12203/60
Frederik Lange (f. Frederiksberg 1870, d. Skagen 1941)
Landskab med får. Sign. Fr. Lange. Olie på lærred. Lysmål 51×31. Rammemål 64×44. Indrammet.
Kunst, antikviteter & design, 20. januar 2022
Vurdering
Hammerslag