Wilhelm Marstrand (f. København 1810, d. sst. 1873)
Prospekt af S. Lorenzo fuori le Mure, Rom. Usigneret. Dateret S. Lorenzo Marts 1837. Pen på papir monteret på papir. Bladstørrelse 12×17.
Let gulnet og med en smule foxing. Undersøgt i rammen.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. december 2022
12 bud