2124/1303
To halskæder af 14 kt. guld samt perlevedhæng af 14 kt. guld prydet med kulturperle. L. 3–42 cm. Vægt i alt ca. 11 g. Forgyldt vedhæng medfølger. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Smykker, 16. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud