2439/​281

En samling fajance, dekoreret i polykrome fraver, bestående af Delft fad, dekoreret med blomstervase, spansk Talavera fad med flyvende fugle samt to Kellinghusen? dybe tallerkener. 18. årh. Diam. 22–42. (4)

Delft fad med afslag på fodrand. Glasurafskalninger. Mindre kanthak. En dyb tallerken restaureret.

I Aarhus
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?