2439/​1727

Kjell Engman (f. 1946)

“Fidji”. Skulpurel skål og vase af polykromt glas. Sign. K. Engman. Udført og mærket hos Kosta Boda, vase desuden med mærkat. Skål mærket 7050226, vase 7048839. H. hhv. 18,8 og 37,3. (2)

Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Intet at bemærke.

Auktion
Kategori
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Solgt

Hammerslag

2.100 DKK  

8 bud

Tidspunkt Byder Bud
(Autobud) 2.100 DKK
2.000 DKK
1.550 DKK
(Autobud) 1.500 DKK
1.450 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
950 DKK
900 DKK