2439/1727
Kjell Engman (f. 1946)
“Fidji”. Skulpurel skål og vase af polykromt glas. Sign. K. Engman. Udført og mærket hos Kosta Boda, vase desuden med mærkat. Skål mærket 7050226, vase 7048839. H. hhv. 18,8 og 37,3. (2)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Intet at bemærke.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
819788 |
Levering
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.