2045/118
Vilhelm Bille (f. København 1864, d. sst. 1908)
Skibe på oprørt hav ved solnedgang. Sign. Vilh. Bille. Olie på mahogniplade. 12×21,5.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag