1504/1510
Fransk fuglebur af forgyldt træ og gesso med mekanisk fjerbeklædt fugl, i bunden optræk. 19. årh. H. 50.
Fuglen fungerer men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage, afskalninger.
Varia, 22. januar 2015
Vurdering
Hammerslag
17 bud