2433/​868

P. Hertz, m.fl

Et fad samt dækketallerken af sølv, begge prydet med perlestaf. 20. årh. Samlet vægt ca. 1475 g. Diam. 28–36 cm. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Fad med gravering på underside.

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag