2431/35
Nordtysk Louis XVI prismekrone med stel af forgyldt og forsølvet bronce behængt med forskelligt slebne prismer i kæder og kaskader, svungne arme til fire lys med gennembrudte lysmanchetter, skål af opalt glas, hvori lysetylle. Ca. 1780. H. 80. Diam. 71.
Brugsslitage.
Vurdering
14 bud
995771 (Autobud) | ||
1092330 | ||
995771 (Autobud) | ||
858812 | ||
995771 (Autobud) | ||
858812 | ||
995771 (Autobud) | ||
858812 | ||
995771 (Autobud) | ||
858812 | ||
995771 (Autobud) | ||
858812 | ||
995771 | ||
992834 |