2013/2069
Universal Genève
Herrearmbåndsur af stål. Ref. 864105/03. Mekanisk værk med manuelt optræk. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Monteret med senere rem af sort læder med forgyldt spænde. Urets diam. 34 mm. 1960'erne.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret går ikke. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 25. marts 2020
Vurdering
Hammerslag