1411/519
Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
“Toredos”. Sign. M.B. Olie på lærred. 38×46. Samt litografi. (2)
Uindrammet litografi i farver - signeret Balle 80, 16/100, bladstørrelse 76×56 -medfølger.
Intet at bemærke. Litografiet er gulnet.
Moderne kunst og design, 11. marts 2014
Vurdering
Hammerslag