Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
Annelise Kalbak (f. Frederiksberg 1940)
Uden titel. Sign. Rob. Jacobsen, 34/75. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 76×56,5 og Annelise Kalbak: Uden titel. Sign. Annelise Kalbak 81, 46/75. Litografi i farver. Bladstørrelse 76×56. Uindrammede. (2)
Papir lidt misfarvet pga. tidligere passepartout;fugtpletter
Moderne kunst og design, 7. april 2020
33 bud